Balkon çiçekleri evinizde ..

muhtemel niche site önerileriHerkesin evinde doğal dünya ile buluştuğu bildirmek için küçük bir açık yüzey balkon çiçekleri vardır. Sonra zorlukları fark:

Hangi çiçekler rüzgar Rüzgarlar ve değişen gölgeler yaşayabilir?
Benim balkon konteyner ve içerikleri ağırlığını taşıyabilecek?
Nasıl aşağıda kiracıları drenching olmadan bitkilerin su olabilir?
Bana yaptığı gibi benim bahçe yoldan geçenlere olarak hoş görünüyor mu?
Kış geldiğinde ne olur?
Eğer sıfır toprak ekim alanı varsa, başarılı bir çiçek bahçesi büyüyen hakkında daha fazla bilgi edinin ve kentsel cennet saksı bitkileri bir çift için bir boşluk dönüşümü.

Balkon Bahçeleri Çiçekler

Alp veya gelişmek Çiçekler kaya bahçeleri de balkon bahçeleri için ideal adaylardır. Alp ortamlarda olduğu gibi, balkon tamponsuz rüzgarlara maruz kalmakta ve bu çiçeklerin etli yaprakları ve düşük profilli kurumaya ve kırılmaya onları korumak. Alp çiçekleri de bunları yaparken, daha az su ile elde düşük bakım ve aşağıda komşulara damla daha az olasıdır. Parlak pembe çiçekler bir yastık için Armeria deniz pembe dahil geç ilkbahar . Delosperma hardy buz tesisi uzun bir süre boyunca papatya gibi çiçekler üretir. Dianthus çiçekleri baharatlı bir koku sizi neşelendirecek. penstemon arılar ve kelebekler geçen çekebilir.

Eğer gelişmek için huzursuzluk gerekmez kuraklığa toleranslı yıllıkları seçin uzun ömürlü taahhüt hazır değilse.

Vinka çiçekler kendi kendini temizleme vardır; gerek giriş kartı için. Milyon çan petunya look-alikes ama kedi bir yağmur fırtınası sonra sürüklenen şey gibi bakmak olmaz.

Balkon Bahçe Konteynerler Seçin

Eğer balkon bahçe için kapları tercih etmeden önce, planın iddialı ise, bir güvenlik için yapısal bir mühendis ile istişare düşünün, siz, bahçe başlatmak balkon bahçe düzenlemeleri hakkında bilgi edinmek için izin gerekip gerekmediğini belirlemek ve olmalıdır. Yüksek kaliteli poli-reçine bahçe konteynerleri ve kutular sırlı seramik ya da taş ayırt edilemez, ama gerçek bir şey sadece bir kısmını tartın. Hafif bahçe tencere ek olarak, sizin konteyner yerine toprağın büyük tencere alt yarısında Strafor fıstık veya boş süt testiler koyarak daha az tartmak yapabilirsiniz. Eğer tencere sadece doğal malzemeler kullanmayı tercih ediyorsanız, hindistan cevizi ile dipleri doldurun Hindistan cevizi mükemmel drenaj sağlar ve yavaş yavaş çöker.

Balkon Bahçe Tasarımı

balkon bahçe tasarım hile darmadağın veya kaotik bakmadan ilginç olması için yeterli çeşitlilik yaratmaktır. Bir ya da iki renk seçin ve bu renk ailesi içinde tüm çiçek tutmak. Kırmızı ve sarı, bir sıcak bir renk düzeni için gidebilirsiniz serin düzeni mavi ve turuncu gibi mor ve beyaz veya zıt renkleri.

Dahil asılı sepetleri dikey aksan için. Bir duvardan asılı bir braket yüksek rüzgarlarda devirmek olabilir bağlantısız metal ağacın, daha sepetleri asmak için daha güvenli bir yoldur. Bu küçük bir alanda, ucuz plastik bypass asılı sepetleri ve düz parantez ve binanın mimarisini iltifat süslü parçalar yerine yatırım.

Küçük bir kafes veya kurduğunuzu düşünün tuteur bir destekleyecek çiçekli asma . Thunbergia ve havai sarmaşıklar sınırları içinde kalacak. Bir duvara bir kafes takmak için izin almak durumunda çürüklüğü ve vazgeçirmek için duvardan en az bir inç uzağa ayarlayın küf problemleri .

Bakım Balkon Bahçe Bitkileri

Sulama genellikle balkon bahçıvanlar için bir numaralı sorundur. Beklenmeyen çamurlu duş imkanı size altında komşu heyecan olmaz. Bir damla sulama sistemi vermek için en iyi yoldur saksı bitkileri konteyner altında bazı yoğunlaşma çok daha fazla olmadan onlar, sadece gerekli olanı. En az beş galon rezervuar ile bir yerçekimi beslenen sulama sistemine ihtiyacınız olacaktır. Diğer balkon sulama fikirler kılcal paspaslar veya geri dönüşümlü 2 litrelik plastik şişe takmak damla kapaklar kullanmayı içerir.

balkon bahçe küçük bir alan yapan haşere kontrol yöntemleri genellikle zahmetli olan mümkün görünüyor. Ayıklama yeterince büyük seçilmiş olan herhangi bir böcek kontrol etmek için uygun bir yoldur! Senin eldiven giyin ve tüm kusurlu böcekleri, damla tırtıllar sabunlu bir kova su içine, ve salyangozlar. Salgınlar gibi erken tomurcuk Nip zararlıları, böyle küçük bir alanda hızla çiçeği.

Eğer budamak ve balkon bahçe damat gibi, sizin bitkiler için siyah altın içine kupürleri ve sebze artıklarını açabilirsiniz, böylece bir mutfak KOMPOSTLAMA satın alma hakkında düşünüyorum. Bokashi modelleri hiçbir koku hızlı sonuçlar söz veriyorum.

Kış geldiğinde, balkon bahçıvanlar bitkilerin nasıl kaydedileceği yoksa konusunda bir karar vermek zorundadır. Için yıllıkları ile bahçıvan , her yıl taze örnekleri ile başlamak için eğlenceli. Çiçeklerin bazıları pahalı egzotik iseniz, güneşli bir pencerede kışı mümkün olabilir. Hardy uzun ömürlü kendi kaplarda kışı olabilir; Mükemmel drenajı ile büyük kaplardan burada başarının anahtarıdır. Son olarak, kapalı kışlamak için kupürleri veya büyük uzun ömürlü bölünmeleri alabilir. Bu meydan okuma balkon bahçe eğlenceli bir parçasıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s